Noc vědců 2023 na LF

NOC VĚDCŮ 23
Páteční odpoledne a večer 6. října bude na naší fakultě patřit Noci vědců. I letos se totiž zapojujeme do této vědecko-popularizační akce se svým interaktivním programem. Začínáme v 17 hodin ve Výukovém centru v areálu Fakultní nemocnice. Program stále ještě doplňujeme, ale už teď ti přinášíme stručný nástin, na co se můžeš těšit:
 
  • “Světla", která nevidíme –⁠ Jak funguje takzvaná termovize, resp. infračervené záření? A jak je to se zářením ultrafialovým? Pojďte je s námi prozkoumat a dozvědět se víc o jejich využití v lékařství.
  • Se zatajeným dechem –⁠Zaposlouchejte se do druhého největšího orgánu v lidském těle, zjistěte o něm spoustu zajímavostí nebo si "vylovte" cizí předměty z průdušnic.
  • Záhada slepé uličky –⁠ Co je a k čemu nám slouží appendix? Dlouho jsme se domnívali, že jde o zbytečný orgán, bez konkrétního účelu. Je to tak ale doopravdy? (19:00–20:30, přednáška)
  • Jsi moje krevní skupina? –⁠ Jsou si lidé se stejnou krevní skupinou podobní i povahově? Pojďte s námi prozkoumat tu svoji a vezměte s sebou i své kamarády, ať víte, jestli sdílíte i krevní skupinu...
  • Co se skrývá uvnitř těla –⁠ Jak vypadá zlomenina na rentgenu? A jak se zobrazí obsah žaludku a střev? Jakou ornamentální krásou oplývá obraz mozku na magnetické rezonanci? Přijďte se podívat!
  • Zachraňte Bohouše! –⁠ Staňte se na chvíli lékaři a pomozte nám zjistit, co se přihodilo nebohému pacientovi Bohoušovi. Čas kvapí, zvládnete ho zachránit? (detektivní hra)
Podrobný program najdeš na webu Noci vědců nebo na našem fakultním webu. Těšíme se!