Prolítni LF HK za 117 vteřin
Prolítni LF HK za 117 vteřin
Ikona play Přehrát video

Skroluj ikona dolu

Domácí prostředí a týmová práce. Na LF HK na to nebudeš sám/sama

logo-lfhk

Lékařská fakulta
Univerzity Karlovy
v Hradci králové

Medicína je týmová práce a v Hradci to tak bereme už při studiu.Menší fakulta s domácím prostředím má své výhody. Vyučující jsou mentory studentů a studentek. Medici a medičky se u nás dobře znají i mimo své ročníky. Ti studijně starší pomáhají mladším. Nevěříš? Podívej se, jak u nás probíhá třeba Medikemp.

Medikemp

Kurz, který tě posune blíž

Náš Medikemp tě zasvětí do všeho důležitého. Podívej se na víc informací o tomhle kurzu.

Zjisti víc o Medikempu ikona

Koukej pod ruce těm nejlepším.Koukej pod ruce těm nejlepším.
Poznáš kolegy i kamarády.Poznáš kolegy i kamarády.
Studuj v domácím prostředí. Studuj v domácím prostředí.
Ani v učebnách nebudeš v anonymním davu.Ani v učebnách nebudeš v anonymním davu.

Zkus si praxi v jedné z nejlepších nemocnic v ČR

logo-fnhk

Fakultní nemocnice
Hradec králové

Naše fakulta patří k menším, ale laťku kvality držíme vysoko. Hodně nám v tom pomáhá Fakultní nemocnice HK. 700 hodin výuky na klinikách a 1200 hodin praxe tě dokonale připraví na realitu. V nemocnici pracujeme v malých týmech, takže máš prostor si věci vyzkoušet a doptat se na podstatné.

Moderní vzdělání díky moderní technice.Moderní vzdělání díky moderní technice.
Naučíme tě vše, co budeš potřebovat.Naučíme tě vše, co budeš potřebovat.
Navlékni kariérní plášť.Navlékni kariérní plášť.
Ve fakultce si osaháš moderní přístroje.Ve fakultce si osaháš moderní přístroje.

Udělej si screening naší fakulty

Reference

cuni-lfhk

Lékařská fakulta
Univerzity karlovy
v Hradci králové

Jak se rozhodovali ostatní, jaké pro ně bylo studium na LF HK a jak vidí medicínu dnes? Naše studentka Katka postupně zpovídá své kolegy a kolegyně i zkušené lékaře a lékařky. Skládají dohromady sbírku indicií, které ti pomohou rozhodnout, jestli je medicína pro tebe ta pravá.

prof. MUDr. Jiří Manďák, Ph.D.

Stojí to za to

"Mé vlastní rozhodnutí začít studovat medicínu nebo se o to alespoň pokusit padlo někdy uprostřed gymnaziálního studia. Už asi nejsem schopen dnes říct, co vše k němu vedlo. Ale bylo natolik pevné, že když jsem se napoprvé nedostal na studium, tak jsem začal pracovat v nemocnici jako sanitář."

doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.

Extrémní zábava a radost

"Rodiče se mě ptali, proč nechci studovat medicínu, řekl jsem jim, že je to moc těžká škola. Pak mě ale můj strýc přesvědčil, že podstatné není, zda je škola těžká, nebo lehká, ale podstatná je ta práce, co přijde po ní… Každý den děláte zajímavou práci, setkáváte se s pacienty, s lidmi, se studenty, mě to naplňuje."

Medička Nikola Gothardová

Medicína = jasná volba

"Samozřejmě studium medicíny je náročné, to si asi každý dokáže představit. Ale moc mě to baví a už od samého začátku mám kolem sebe tu nejlepší partu lidí, spolužáků, se kterými se navzájem podporujeme. Taky si moc vážím osobního přístupu našich vyučujících. Dávají nám to nejlepší a snaží se vycházet nám maximálně vstříc… Za mě je nejdůležitější věřit sám sobě a nebát se. Motivací pro mě vždy bylo to, že jsem blíž svému snu, který mě bude jednou naplňovat a bavit."

PROF. MUDR. HANA LANGROVÁ, PH.D.

Bez starostí o uplatnění

"Odměnou po studiu bude studentům krásná práce, ať už na klinice s pacienty, kdy když jim pomůžou, je to ohromná radost. Kdyby se náhodou rozhodli, že s pacienty přeci jenom nechtějí pracovat, mají řadu možností. Mohou pracovat v laboratořích, na vysoké škole, ve výzkumu nebo ve farmaceutických firmách. Zkrátka starost o uplatnění naši absolventi mít rozhodně nemusí."

MEDIK VOJTĚCH BŮŠEK

Přichází zodpovědnost

"V pátém ročníku už člověk cítí ten konec, cítí tu nesmírnou zodpovědnost, která, věřím, už za rok přijde. Člověk už přemýšlí jinak než jako student, kterého všechno baví poznávat. A trošku se tam promítá i nějaká obava, jestli to bylo správné rozhodnutí a jestli to člověk zvládne. Ale jako takové to hodnotím jako velice dobrou volbu, že jsem si tu medicínu vybral dobře. Strašně mě to baví."

DOC. MUDR. IGOR SIRÁK, PH.D.

V medicíně si každý najde to své

"Na medicíně je krásné, že i když se člověk v prváku či druháku nenajde, dokonce někdy ještě v páťáku se nemusí najít, tak nakonec ta medicína každému nabídne něco. Když si člověk rád povídá s pacienty a nebaví ho kontakt s lidským tělem, určitě se najde třeba v psychiatrii nebo v lékařské genetice. Když člověka baví si povídat s lidmi, ale ne tak dlouho, tak se třeba najde v interně nebo jako praktický lékař. Pokud má naopak rád výkony bez povídání, tak těch chirurgických oborů je spousta. Je z čeho vybírat."


LF HK Medicast

speciální podcasty pro uchazeče

Jak na přijímačky a přípravu

Speciální uchazečský podcast nabitý praktickými radami a postřehy. Dozvíš se, jak vypadají přijímačky na naši fakultu a jak se na ně připravovat. A to přímo od naší medičky Irči.
 
Coufalova

Zubní lékařství

Proč jít na zubní lékařství? V čem je jiné oproti všeobecnému? Jak vypadá výuka? A je potřeba manuální zručnost? Na to všechno ti odpoví Eliška, která zubařinu u nás studuje.
 
Hendrychová

Proč LF HK a tipy a triky

Netradiční podcast plný krátkých rozhovorů s mediky a medičkami na chodbách naší fakulty. Dozvíš se od nich, proč si vybrali naši fakultu, jak se jim tu studuje a také co ti vzkazují.
 
uchazeci podcast

O fyzice

Jak vypadají v přijímacích testech otázky z fyziky? Proč je vůbec fyzika na medicíně? A o čem je výuka biofyziky? Poslechni si podcast s tvůrcem testů z fyziky, panem docentem Josefem Hanušem.
 
 O fyzice

Úroveň Karlovky,
ale pohoda Hradce

Výhody studia v Hradci králové

 
DSC_2357_Masin

V Hradci jsme si blíž

Kvalita výuky odpovídá všem ostatním lékařským fakultám Univerzity Karlovy. Naší výhodou je domácí prostředí a týmovost.

HK_mesto__044_Fanta

Pravidlo 10 minut

U nás nebudeš ztrácet čas v MHD. V Hradci jsi skoro všude do 10 minut. Gočáre, díky!

DSC_8700_Sedlarova

Zelený Mechov

Hradci se přezdívá Mechov. Možná proto, že jednu třetinu města zabírají městské lesy a několik velkých parků. Z auly je to do přírody kousek.

EC_zlata hodinka_Pinkas

Inspirace na každém kroku

Gočár, Kotěra nebo třeba sýr alias vědecká knihovna. Historická a moderní architektura jako harmonická kulisa pro tvé studium.

Bílá věž a Katedrála sv. Ducha

Art a cooltura

Za odměnu po zkoušce na film, do divadla nebo do sauny? Kino Bio Central, filharmonie, Klicperák nebo třeba legendární divadlo Drak. Nuuk není nanuk, ale pobřežní sauna, kde vypotíš přebytečné vědomosti a uděláš místo pro nové.

DJI_0218_19_20_Photographic

Na soutoku dvou řek

Pokud máš vodu rád, stačí si vybrat místní písáky, plavecký bazén, koupaliště, městské lázně nebo plavbu na loďce.

Beachvolejbal

Z medika sporťáka uděláš a z medičky klidně fotbalistku

V Hradci je spousta nejrůznějších sportovišť od lezecké stěny přes laser game po atletický stadion a desítky tenisových kurtů. Jo, Kateřina Siniaková je z HK. Navštěvovat můžeš pozemní hokej, karate, vodácký klub, mužský i dámských fotbal, vodní pólo nebo třeba klub otužilců.

DSC_4793

Pořádně si zakřičet a zafandit

První liga v hokeji, fotbalu, basketbalu nebo třeba volejbalu. V Hradci je komu fandit.

Kultura__009_Fanta

Město festivalů

Rockový, jazzový, divadelní. Na jaký na konci nebo začátku semestru vyrazíš?

SPORT_010_Fanta

Ráj cyklistů a cyklistek

Po 80 km cyklotras se všude dostaneš zadarmo na kole. Na naší rovince straší jediný kopec.


Medicína je věda, dřina i umění.
Podívej se sám

Lékařská fakulta univerzity karlovy