Co je Vám, doktore?

doktor tdz
Za týden nás čeká první akce naší fakulty v rámci Týdnů pro duševní zdraví. Zajímají tě už teď tipy, jak zvládat nároky, které jsou spojeny s prací lékaře nebo zdravotníka? Pak přijď 3. října 2023 v 18:00 do hradeckého kina Bio Central na přednášku Co je Vám, doktore? Nástrahy lékařské profese a jak jim čelit, kterou si připravil doc. David Skorunka z našeho Ústavu preventivního lékařství.
 
Doktořina je krásná a smysluplná profese. Ale také náročná. Každodenní setkávání s utrpením, velká zodpovědnost, nutnost rychlého rozhodování, noční služby, nezbytnost celoživotního vzdělávání. A to jsou jen některé náročné aspekty lékařského povolání. Ke zvládání všech možných nároků klinické praxe jsou kromě znalostí potřeba různé dovednosti a také určitá míra sebepoznání. V zahraničí se v souvislosti s přípravou budoucích lékařů mluví o kombinaci profesního a osobního rozvoje.
 
A jak je to u nás? V nedávném průzkumu České lékařské komory až třetina lékařů vykázala projevy syndromu vyhoření. Jaké faktory k tomu přispívají? Jak je možné vzniku syndromu vyhoření u lékařů předcházet? Jaké strategie ke zvládání nároků lékařské profese jsou vhodné? V přednášce se nad uvedenými otázkami zamyslíme a během diskuse se na ně pokusíme odpovědět.
 
Vstup je zdarma.